Konkurs CFA 2013 – zwycięstwo drużyny z Wrocławia

  wycena_spolki_kghm_zwycieskim_raportem_konkursu_cfa. Blog. Private Equity Consulting. Mariusz Malec

  Chciałbym jeszcze raz pogratulować zespołowi reprezentującemu Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zajęcia pierwszego miejsca w siódmej edycji światowego finału konkursu (Global Final) CFA Institute Research Challenge za rok 2013. To bardzo duży sukces naszego kraju, miasta, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, osób wspierających drużynę, a przede wszystkim członków zespołu.

  Jeśli szukasz innych tekstów dotyczących tematyki wycen to wejdź na stronę Startową, gdzie znajdziesz pełną listę tekstów, które pojawiły się na blogu.

  W skład zespołu z Wrocławia wchodzili: Marta Szudzichowska, Katarzyna Kowalczyk, Jan Kasperowicz, Piotr Lembas i Kamil Sakłaski. Wszyscy są członkami Koła Naukowego Analizy Finansowej „ANALYST” przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Z ramienia uczelni (Faculty Advisor) zespół wspierał dr Tomasz Słoński, natomiast mentorem branżowym (Industry Mentor) był Grzegorz Jajuga.

  Konkurs CFA Institute Research Challenge polega na tym, że zespołu reprezentujące poszczególne uczelnie wyższe przygotowują raport analityczny na temat wybranej przez nie spółki, a następnie go prezentują i odpowiadają na pytania jury, składającego się z analityków i osób zarządzających funduszami inwestycyjnymi. W siódmej edycji konkursu wzięło udział ponad 3500 studentów z 775 uniwersytetów.

  Zwycięstwo drużyny z Wrocławia w Polsce i regionie EMEA

  Pierwszym zwycięskim starciem zespołu, które zakończyło się sukcesem, była wygrana w eliminacjach krajowych.

  Następnie, zespół wyjechał do Londynu, gdzie odbywają się eliminacje regionalne EMEA, czyli regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz finał światowy. Eliminacje finałowe EMEA, w których zwyciężył zespół z Wrocławia odbyły się 11 kwietnia. Konkurentami były następujące uczelnie: Uniwersytet Łomonosowa z Moskwy, Uppsala University ze Szwecji, Politechnika z Mediolanu oraz University College Cork z Irlandii.

  Zespół z Wrocławia najlepszy na świecie

  12 kwietnia 2013 roku odbyły się eliminacje światowe konkursu CFA Institute Research Challenge. Zespół Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia zmierzył się z zespołami Uniwersytetu Nevada z Las Vegas, Uniwersytetu Fordham z Nowego Jorku, Narsee Monjee Institute of Management Studies z Mumbai (dawniej Bombaj) w Indiach.

  Studenci z Las Vegas zaprezentowali raport o spółce Kona Grill, sieci restauracji działającej w 23 stanach USA. Studenci z Nowego Jorku zajęli się spółką Microsoft. Studenci z Mumbai zaprezentowali raport o banku HDFC, jednym z największych banków w Indiach. Zespół z Polski zaprezentował analizę spółki KGHiM Polska Miedź S.A. Po zaprezentowaniu analiz zespoły odpowiadały na pytania jury.

  Zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego prezentuje analizę KGHiM

  Zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego odpowiada na pytania

  Zespół studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia został oceniony najwyżej.

  Charted Financial Analyst

  Instytut Charted Financial Analyst (CFA) jest międzynarodową organizacją non-profit, której członkami jest ponad 110 tysięcy profesjonalistów w zakresie finansów z ponad 135 krajów.

  Misją Instytutu CFA jest promowanie najwyższych standardów etyki, edukacji oraz profesjonalizmu w branży finansowej na całym świecie. Jednym z głównych programów edukacyjnych, który jest organizowany przez instytut jest Program CFA. Ten bardzo prestiżowy program jest określany bardzo często jako finansowy MBA. Osoby, które zdały trzy kolejne egzaminy, maja prawo do posługiwania się tytułem CFA.

  Poprzednie edycje konkursu

  Chciałbym pogratulować również wszystkim innym studentom, którzy podjęli próbę i startowali na poziomie krajowym i regionalnym w poprzednich latach.

  W poprzednim roku eliminacje krajowe wygrał również zespół z Wrocławia (drugie miejsce w eliminacjach regionu EMEA), prezentując analizę spółki Lubelski Węgiel Bogdanka.

  Obecnie mam przyjemność współpracować z Joanną Wielbą, która była członkiem zespołu z edycji konkursu z 2012 roku, oraz Katarzyną Kowalczyk, członkiem zespołu z edycji konkursu tego roku.

   

  get_pdf2 Raport analityczny KGHM Polska Miedź S.A. przygotowany przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego na 2013 CFA Institute Research Challenge. [pdf. 3.82 MB]

   

  get_pdf2 Prezentacja analityczna KGHM Polska Miedź S.A. przygotowana przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego na 2013 CFA Institute Research Challenge. [pdf. 637 KB]

   

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (1)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (1)

   

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (1)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (2)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (3)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (3)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (4)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (4)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (5)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (5)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (6)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (6)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (7)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (7)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (8)

  Global Final CFA Institute Research Challenge 2013 (8)

  Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony CFA Institute Research Challenge na Google+

  Raport analityczny i prezentacja analityczna pochodzi ze strony CFA Institute, 2013 Global Final and EMEA Regional Champions

  Mogą Cię również zainteresować...